Melih Gökçek 2016 Projelerini Açıkladı

Melih Gökçek 2016 Projelerini Açıkladı
 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2016 yılında Ankara için yapılması planlanan yeni projeler hakkında önemli bilgileri paylaştı. Başkent Ankara'ya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olanyeni yatırımları açıklayan Melih Gökçek, ilk olarak Ankapark’ın tamamlanacağını, hızla devam eden inşaat çalışmaların yüzde 70 seviyelerinde olduğunun altını çizdi. Başkan Gökçek ikinci yatırım olarak İnanç ve Tarih Müzesi’ndeki çalışmaları hakkında ise önemli bilgiler verdi.

 

 

ANKARA BOĞAZI MÜJDESİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İmrahor Vadisi üzerinde yapılması planlanan Ankara Boğazı Projesi’ne ilişkin plan çalışmasının Meclis’ten geçtiğini ifade ederken,“2016 itibari ile inşallah bu projemize başlıyoruz. Özellikle projenin sadece kanal kısmını Ankara Büyükşehir Belediyesi yapacağı için, vatandaşlar kendi konutlarını yapacağı için çok süratli yürüyecek bir proje olacak. Kanalın kenarlarında 2 katlı iş merkezleri bulunacak. Arka kısımlarda ise evler olacak. Bol miktarda yeşil alan olacak” ifadelerini kullandı. Ankara Kuzey Yıldızı Camii ve Külliyesi’nin de çok hızlı bir şekilde ilerlediğini kaydeden Gökçek, Ankara Fuar ve Kongre Merkezi’ni bitirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’nde ise yaklaşık yüzde 50’lik bir ilerleme olduğunu ifade edildi.

 

“ERYAMAN’A BİR STAT YAPIYORUZ”

Ankara’da en büyük sıkıntılardan birinin stat eksikliği olduğunu söyleyen Gökçek,“Eryaman’a bir stat yapıyoruz. Bunun ihalesini yaptık. Yanını daire olarak müteahhit yapacak karşılığında bize bu stadı yapacak. İnşallah 1 ila 1 buçuk yıl içerisinde 10-15 bin kişilik kutu bir stat olacak. Sayın Bakanla görüşmelerimiz devam ediyor. Muhtemelen 19 Mayıs Stadı’nın yıkılarak yerine yenisinin yapmayı düşünüyoruz”açıklamalarında bulundu.

 

“OTOBÜS TERMİNALİ ŞEHİR DIŞINA TAŞINACAK”

Otobüs terminalinin şehir dışına taşınacağını açıklayan Gökçek, “Bunun için yerimiz hazır. Mamak’ta bir alışveriş merkezinin yanındaki 100 bin metrekarelik geniş alana, özel sektöre ihale ediyoruz, özel sektör tarafından yapılacak ve direkt olarak dışarıya taşımış olacağız” ifadelerini kullandı. Gökçek, terminalden boşalacak olan alana da Ulus esnafını taşıyarak, Ulus’ta tarihi kent merkezi oluşturmayı planladıklarını belirtti